Tülin MURATHANOĞLU

Kars'da 1955 yılında doğan Tülin MURATHANOĞLU Erenköy Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans derecesini 1976 yılında Galatasaray İşletmecilik Yüksekokulu’ndan almıştır. İstanbul Üniversitesi’nde tamamladığı Yüksek lisans MBA diplomasını 1977 yılında elde etmiştir.

1977 yılında E.C.A –SEREL Yapı Grubu’nda çalışma hayatına başlayan Tülin MURATHANOĞLU, 32 yıl çalıştığı bu kurumda son 25 yılını Grup Bütçe ve Finansman Müdürü olarak sürdürmüştür. 2008 yılında ara verdiği profesyonel çalışma hayatına 2009 yılında Murathanoğlu Yönetim Danışmanlık’ı kurarak devam etmektedir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Tülin MURATHANOĞLU yaklaşık 6 yıl Orta Anadolu İhracatçı Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Üç dönem Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde seramik sektörü temsilciğinin yanı sıra 2000 ile 2008 yılları arasında Ekonomi Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin oluşturduğu Seramik Ortak Çalışma Grubu üyesi olmuştur. 2007-2014 yılları arasında TURQUALITY çalışma grubu üyeliğini yürütmüştür.

2007 yılında İMSAD (İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği) bünyesinde Pazar Büyütme Komite Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Seramik Sağlık Gereçleri Derneği’nde bir dönem başkanlık ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 2010 yılının Mayıs ayından beri Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

Tülin MURATHANOĞLU evli ve iki çocuk annesidir.